Fio banka, ryze česká značka už od roku 2010

Které banky na našem trhu znáte a kterým opravdu fandíte? Bezesporu jste někdy slyšeli o Fio, která má aktuálně síť dvaaosmdesáti poboček a více než 170 bankomatů. Na trhu se etabluje již od roku 2010 a v českém prostředí má už na svém kontě statisíce spokojených klientů. Byla jednou z prvních, která nabídla osobní účet zcela bez poplatků a zahájila bankovní revoluci, která vlastně trvá dodnes a donutila k pohybu i giganty českého trhu, jako jsou ČS nebo Komerční banka.

Bankomat vás obslouží až od pětistovky, půjčka je snadno k mání

I když Fio banka nabízí třeba i spořicí účet, úroková sazba hluboce pod 1 % zatím není ani zdaleka přitažlivou ani pro malé konzervativní střadatele, protože ani zčásti nedokáže pokrýt inflaci. Mnohem zajímavější může být pro klienty značky FIO podnikání na burze, cenné papíry jsou dnes už snadno dostupné všem zájemcům skrze e-Broker. Fio má velmi přehledné internetové bankovnictví a logo v modrobílém provedení vídáme stále častěji. Dá se tedy očekávat jen růst – přidat se můžete vlastně kdykoliv, založení osobního účtu na pobočce je o pěti minutách, občance při ruce a minimálně stokorunovém úvodním (jistotním) vkladu.

Zřídí transparentní účet pro neziskovou organizaci, podnikatelské konto pro vaši firmu, je možné sjednat úvěr nebo hypotéku. Běžný účet lze vést až v patnácti různých měnách, a to zcela bezplatně. Není divu, že FIO byla za tuto novinku oceněna – Účet roku 2015 rozhodně nezískala jen tak! Patrioty pak jistě potěší, že Fio banka je ryze českou, majiteli jsou pánové Petr Marsa a Romuald Kopún, kteří u firmy stojí už od samého počátku. Bankovní licenci má už devět let a prostor k růstu tu jistě stále ještě bude, i když ne tak výrazný, jako za prvních pár roků na trhu. Přesto patří FIO k top značkám v ČR!

 

 

 

 

Bankovní učet FIO banka
  • Bankovní učet
4.5
Sending
User Review
5 (1 vote)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *